Prezydent Warszawy Lech Kaczyński i Minister Nauki i Informatyzacji Michał Kleiber podpisali w 2005 roku porozumienie w sprawie utworzenia Warszawskiego Parku Technologicznego (WPT).
Utworzenie Warszawskiego Parku Technologicznego umożliwi wykorzystanie olbrzymiego potencjału naukowo-badawczego, jakim dysponuje Warszawa. Dzięki WPT powstanie kilka tysięcy nowych miejsc pracy, a młodzi uczeni uzyskają szansę rozwoju zawodowego i możliwość realizowania badań we współpracy z wiodącymi firmami high-tech z Polski i zagranicy.
Do udziału w realizacji projektu WPT zostaną zaproszone czołowe ośrodki naukowe i akademickie oraz największe firmy działające w dziedzinie nowych technologii. Warszawski Park Technologiczny będzie jedną z kluczowych inwestycji Miasta umieszczonych w "Strategii rozwoju m.st. Warszawy do roku 2020".
Pierwotne plany zakładały zbudowanie WPT w latach 2007-2010.... Warszawski Park Technologiczny - założenia i koncepcja |
Celem strategicznym projektu budowy trasy tramwajowej do Warszawskiego Parku
Technologicznego jest udostępnienie tego wyspecjalizowanego kompleksu technologiczno-badawczego
zatrudnionym, użytkownikom oraz odwiedzającym, wykorzystując do tego celu
komunikację tramwajową. Z linii tramwajowej przebiegającej trasą będą również
korzystać inni użytkownicy, a więc mieszkańcy osiedli i pracujący w pobliżu.
Działania inwestycyjne, przewidziane w projekcie, będą
skierowane na zachęcenie mieszkańców miasta do korzystania z komunikacji tramwajowej i
zbiorowej w ogóle, rezygnując z odbywania podróży samochodem do tego rejonu dzielnicy
Mokotów, nazywanego Łukiem Siekierkowskim. Wśród celów bezpośrednich projektu należy wymienić: W projekcie przyjęto, że trasa tramwajowa będzie budowana z założeniem osiągnięcia wysokiego standardu technicznego i obsługi przez nowoczesny tabor. |
Przekroje poprzeczne - ul. Gagarina |
Przekroje poprzeczne - ul. Bartycka, ul. Czerniakowska-Bis |
---|