Forum       Kontakt       Księga gości       Mapa strony

4 listopada 2012

Wiadukt nad Trasą Toruńską w Warszawie w zarządzie Inter IKEA Centre Polska

Inter IKEA Centre Polska S.A.

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji SISKOM jest warszawskim stowarzyszeniem działającym na rzecz rozwoju infrastruktury transportowej. Od blisko 2 lat prowadzimy kampanię Warszawska Mapa Barier i tworzymy interaktywną mapę barier architektonicznych w Warszawie, dostępną pod adresem http://mapabarier.siskom.waw.pl. Od półtora roku na naszej mapie znajduje się winda przy centrum handlowym IKEA Targówek. Nasi użytkownicy regularnie raportują nam jej powtarzające się awarie, skutkujące problemami w poruszaniu się wszystkich tych, dla których pokonanie schodów nie jest możliwe.

Ostatnio dowiedzieliśmy się także, że IKEA nie zgadza się na udostępnienie wiaduktu autobusom miejskim, które mogą znacząco poprawić sytuację komunikacyjną Zielonej Białołęki. Wnioskują o to mieszkańcy osiedla Lewandów Leśny, pozbawieni obecnie wystarczającej obsługi komunikacyjnej. Skłoniło nas do napisania oficjalnego pisma.

Zaistniała sytuacja wywołała nasze zdziwienie. IKEA znana jest na całym świecie z odpowiedzialnych i przemyślanych decyzji oraz szacunku zarówno dla swoich klientów, jak i otoczenia. Naszym zdaniem dotychczasowe działania w tej sprawie godzą w ten wizerunek i stoją w sprzeczności z wartościami firmy, wymienionymi na oficjalnej stronie internetowej, w szczególności niżej wymienionymi:

  • przywództwo poprzez przykład,
  • poczucie wspólnoty i entuzjazm,
  • branie i dawanie odpowiedzialności.

Pragniemy podkreślić, że obecne stanowisko IKEI oraz brak należytej konserwacji windy godzi w społeczność lokalną, utrudniają poruszanie się po okolicy. Wiadukt stał się także ważnym tematem w mediach lokalnych. Wzmianki o sytuacji pojawiły się między innymi w „Gazecie Stołecznej” oraz w „TVP Warszawa”. Są publicznie dostępne w Internecie i budzą duże zainteresowanie oraz zdziwienie internautów, o czym może świadczyć chociażby popularność wpisu, który pojawił się na fanpage’u Warszawskiej Mapy Barier.

Apelujemy do Państwa o przeanalizowanie obecnej sytuacji i wyciągnięcie wniosków. Takie postępowanie nie licuje z wizerunkiem firmy powszechniej znanej z dbałości o swoich klientów i przemyślanych działań. Wierzymy, że można w tej sprawie wypracować rozwiązanie satysfakcjonujące wszystkich zainteresowanych. Ze swojej strony oferujemy możliwość konsultacji oraz zaproponowania rozwiązań, które zadowolą okolicznych mieszkańców.

Kategoria: Warszawska Mapa Barier